Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Basen w Połomi znów otwarty

Facebook Twitter

Basen w Połomi znów otwarty. W połowie lipca, po roku modernizacji oddano mieszkańcom do użytku krytą pływalnię. Z wodnych atrakcji można było korzystać tylko cztery dni, bo doszło do niespodziewanej awarii systemu uzdatniania wody. Usterka została usunięta i znów można popływać.

fot.mszana.ug.gov.pl

Rozmawialiśmy z wójtem gminy Mszana Mirosławem Szymankiem:

Mirosław Szymanek: Ten basen w Połomi już działa, jeżeli ktoś jest chętny- zapraszamy. Remont był duży. W zasadzie basen wewnątrz wygląda jak nowy. Wprowadziliśmy też nowe systemy wejścia na basen. Ten remont był już wymagany. Gdybyśmy nie inwestowali, a inwestujemy już od kilku lat w basen, bo wymieniliśmy dach, zrobiliśmy porządek, żeby nic nam od góry nie zaciekało. Gdybyśmy tego nie zrobili mogłoby się okazać, że ten basen jest do rozbiórki, bo został zbudowany w systemie fińskim, czyli większość elementów jest z drzewa. Prawdopodobnie w momencie, kiedy ten basen został wybudowany, powstało pięć takich basenów na terenie Polski i chyba tylko nasz jeszcze funkcjonuje.

Dodajmy, że w ramach akcji „Zarażamy radością” do końca października mieszkańcy Mszany mogą korzystać z obiektu za symboliczną złotówkę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj