Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Basen H2Ostróg w Raciborzu już otwarty!

Facebook Twitter

Ponad dwa tygodnie zamknięty był raciborski basen na Ostrogu. Powód? Bakteria legionelli, którą odkryto w próbkach wody. Pływalnię musiano zamknąć dla bezpieczeństwa jej użytkowników. Przystąpiono równolegle do dezynfekowania infrastruktury.

Bakteria została wykryta pod prysznicami, nie było konieczności wymiany całej wody w basenie – zaznacza kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu Krzysztof Borkowski. Od wczoraj (28.12.) basen znowu jest czynny dla użytkowników:

Udało nam się odnaleźć przyczynę tego problemu, spowodowane to było przestojem urządzenia, które jest odpowiedzialne za dozowanie odpowiednich środków dezynfekujących i wybijających tą bakterię, czyli dwutlenku chloru. Mieliśmy małą awarię, która spowodowała to, że ta bakteria zdążyła narosnąć. (…) Niecki są dozowane odrębnym systemem, więc to nie miało jedno z drugim nic wspólnego.

Jak zaznacza dyrektor, bakteria została wykryta przez badania, które cyklicznie są na pływalni przeprowadzane. Basen był zamknięty dłużej niż zakładano, spowodowane to było przerwą świąteczną w pracy laboratorium. Wczoraj (28.12.) jednak przyszły wyniki, wszystko jest w porządku, można korzystać z pływalni:

W momencie, kiedy się ta bakteria pojawiła, należało tą bakterię porządnie przegrzać, (…) do tego usunąć usterkę z urządzenia. My badamy tą wodę regularnie, analizujemy wyniki, jak trzeba podejmujemy działania. Zapraszamy teraz, woda jest czysta, jest bezpiecznie!

Wczoraj (28.12.) rano na raciborskiej pływalni byli już chętni do kąpieli, z niecierpliwością czekali na otwarcie basenu:

A raciborską pływalnię z mikrofonem odwiedził Jan Bacza.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2021