Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Baśnie z Indii” w Domu Kultury w Chwałowicach

Facebook Twitter

Dom Kultury Chwałowice zaprasza na BAJKI NAJNAJKI - "Baśnie z Indii" w niedzielę (14.03.) o godz. 11.00 z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych. Impreza skierowana jest dla dzieci w wieku od 3 lat do 7 lat i ich bliskich.

„Baśnie z Indii”

Na kolejną wyprawę w świat baśniowych historii wybierzemy się do Indii, gdzie wędrować będziemy wzdłuż wspaniałej i świętej rzeki  Ganges. Dowiemy się skąd się wzięła, a także poznamy kilka  ciekawych postaci zamieszkujących nad jej brzegami. Będą małpy i  inne zwierzęta, ale także pechowi kupcy i święci mężowie. A  wszystko to przeplecione będzie nieustanną interakcją z  publicznością. Tą młodszą i tą starszą. W świat opowieści znad  Gangesu zabierze was jak zawsze Matusz Świstak.

Mateusz Świstak

Opowiadacz, animator kultury, autor projektu Baśnie na Warsztacie. Na blogu zamieszcza artykuły dotyczące baśni, są to jego przemyślenia na temat klasycznych tekstów rozstrzelonych po wszystkich krańcach świata. Jak sam mówi:

Piszę, co sam z nich wyczytuję, co może przydać się nam, ludziom XXI wieku, by lepiej siebie zrozumieć, by żyć odważniej i piękniej. Kluczę i błądzę a przy tym, smakuję się każdą z opowieści. I staram tym smakowaniem dzielić. Dla mnie baśń to przede wszystkim opowieść, jestem opowiadaczem, staję przed ludźmi i opowiadam im historie. Opowiadam je dzieciom i opowiadam dorosłym. Opowiadam sam i w drużynie z Andrzejem Teofilem, genialnym muzykiem, podczas spotkań, warsztatów i festiwali. To, co tworzę, żyje tylko przez kilka chwil, w interakcji między mną a moim słuchaczem, niezależnie od tego ile ma lat.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj