Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Baw się z nami – Mamutami! W muzeum w Wodzisławiu!

Facebook Twitter

Wyginęły pod koniec epoki lodowcowej ale wiele szczegółów z ich życia udało się naukowcom poznać. Z odkryciami dotyczącymi mamutów będzie można zapoznać się w czasie tegorocznych wakacji, odwiedzając wodzisławskie muzeum. Zakonserwowany cios zwierzęcia od jakiegoś czasu pokazywany jest na wystawie.

 

Interesujecie się archeologią i chcecie poczuć się prawdziwymi odkrywcami? A może już w poprzednich latach uczestniczyliście w warsztatach i chcecie spróbować znów wykopać coś ciekawego? Jeśli macie skończone 7 lat, to z takich warsztatów organizowanych przez muzeum skorzystać można będzie już 26 lipca, 16 sierpnia i 30 sierpnia. Koszt uczestnictwa w warsztatach archeologicznych to 4 zł od osoby.

Jeśli chcielibyście spróbować swych sił w układaniu mozaiki, w placówce pojawcie się 12 lipca. Wiek – 7 lat. Koszt warsztatów mozaikowych to 3 zł od osoby.

A może interesuje Was jak żyły, co jadły i dlaczego wyginęły mamuty? O tym wszystkim dowiecie się na zajęciach pt. „Tajemnicze życie mamutów”, które odbędą się 19 lipca i są bezpłatne.

W wakacyjnej ofercie muzeum nie może również zabraknąć zwiedzania wodzisławskiej starówki z przewodnikiem. Na oprowadzanie po mieście organizatorzy zapraszają 5 lipca i 9 sierpnia. Ze względów bezpieczeństwa dzieci do lat 10 mogą przyjść wyłącznie pod opieką dorosłych. Koszt to 2 zł od osoby.

A na koniec zajęcia dla wszystkich, które odbędą się w Parku Miejskim obok Kapsuły Czasu, organizowane razem w Wodzisławskim Centrum Kultury. Baw się z nami – Mamutami! i to już 2 sierpnia. Również i te spotkanie będzie bezpłatne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2020