Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Będą badania przesiewowe dla pracowników skarbówki w Cieszynie

Facebook Twitter

Badania przesiewowe dla pracowników skarbówki w Cieszynie. Wymazy pobierane są w dziś (04.06.) i będą także jutro (05.06.) To reakcja na informacje o zakażeniu koronawirusem 10 pracowników Urzędu Skarbowego w Cieszynie. Badań domagały się związki zawodowe.

Urząd Skarbowy w Cieszynie (fot. Google)

Spośród wszystkich Urzędów Skarbowych w województwie śląskim to właśnie w Cieszynie jest najtrudniejsza sytuacja. Decyzję cieszyńskiego sanepidu badania obejmą wszystkich świadczących pracę w urzędzie, z wyjątkiem osób długoterminowo nieobecnych. Jak podkreśla Michał Kasprzak Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach:

typowanie osób do testów na obecność koronawirusa jest zadaniem służb sanitarnych. Podobnie jest z decyzjami o kwarantannie. W Krajowej Administracji Skarbowej w województwie śląskim od końca marca zarejestrowano 20 przypadków zarażeń wśród pracowników Urzędów Skarbowych. Łącznie w jednostkach Krajowej Administracji Skarbowej w województwie śląskim zatrudnionych jest 6500 osób, pracujących w 50 lokalizacjach w województwie w Izbie Administracji Skarbowej, Urzędach Skarbowych, Urzędach Celno-Skarbowych, czy oddziałach celnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020