Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będą nowe odcinki kanalizacji w gminie Godów

Facebook Twitter

Kolejne domy w gminie Godów zostaną podłączone do kanalizacji. To dobra wiadomość zwłaszcza dla mieszkańców dwóch sołectw Krostoszowice i Gołkowice, bo to tam wybudowane zostaną nowe odcinki kanalizacji.

Fot. godow.pl

Nowe odcinki kanalizacji w gminie Godów

Inwestycja według planów ma rozpocząć się w połowie tego roku. Plac budowy został już przekazany firmie, która będzie budowała kanalizację

– mówi Radiu 90 wójt gminy Godów, Mariusz Adamczyk.

Mariusz Adamczyk: Firma wykonać projekt organizacji ruchu. Także myślę, że w połowie lipca już powinna firma wejść na teren budowy. 3.5 km kanalizacji w Krostoszowicach i Gołkowicach. To jest kolejny etap. Około 70 domów uzyska możliwość podłączenia się do kanalizacji. Jest to rejon w Krostoszowicach od ulicy Wodzisławskiej w kierunku Potoku, w kierunku Orlika, natomiast w Gołkowicach to jest ulica Leśna i Borowicka. Tam też jest około 20 domów.

Co roku część kanalizacji w gminie buduje także obsługujący ten teren Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji

– dodaje wójt Adamczyk.

Duża część gminy została już skanalizowana

– podkreśla.

Mariusz Adamczyk: Ponad 70 proc. mamy z skanalizowanej gminy. Mamy obszary w Łaziskach, w Krostoszowicach, które nie są jeszcze skanalizowane, także trochę pracy nas jeszcze czeka. Podbucze nie jest w ogóle skanalizowane, to jest 200 osób. Ale już uzgodniłem z zarządem JZWiK, że jest tam wykonywana koncepcja w tej chwili, także myślę, że w 2025-2026 roku może już tam będzie też kanalizacja.

Dodajmy, że koszt mających zostać przeprowadzonych prac to ponad 4 i pół miliona złotych z czego większość środków ponad 4 miliony 300 tysięcy gmina pozyskała z rządowego programu Polski Ład, reszta to wkład własny. Nowe odcinki kanalizacji mają zostać oddane do użytku w lipcu przyszłego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj