Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będą ograniczenia dla TIR-ów na drodze Pawłowice-Cieszyn [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Za dwa tygodnie ma poprawić się bezpieczeństwo na drodze wojewódzkiej 938 pomiędzy Pawłowicami a Cieszynem. Od wielu lat mieszkańcy domów przy tej trasie proszą o zlikwidowanie tranzytu tirów, które dojeżdżają do i wracają z granicy w Cieszynie. W połowie marca mają pojawić się ograniczenia dla TIR-ów.

ZAKAZ RUCHU ciężarówek

Aktualizacja godzina 14.00

Jak poinformował naszą redakcję Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, firma ustawiająca oznakowanie wzdłuż DW 938 zakończyła prace. Oznacza to, że ograniczenie godzinowe ruchu ciężkich pojazdów – powyżej 20 ton, zaczęło obowiązywać już dzisiaj (01.03.)

Ograniczenia dla TIR-ów mają poprawić bezpieczeństwo na drodze

Choć alternatywą jest dwupasmowa „wiślanka” a od Skoczowa droga ekspresowa S52, to jednak kierowcy ciężkich zestawów wybierają właśnie węższą drogę przez Hażlach – bo na niej nie obowiązuje opłata e-toll.

Przemysław Major: Udało się doprowadzić do tego, że będzie ograniczony ruch tonażu tirów przebiegający przez drogę wojewódzką, naszą ulicą Katowicką. W ubiegłym roku trwały rozmowy i intensywne konsultacje między samorządami. I zostało przedstawione wspólne stanowisko, że gminy oczekują całkowitego wyeliminowania ruchu samochodów ciężarowych z drogi wojewódzkiej. ZDW, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich nie zaakceptował takiego rozwiązania. Natomiast wskazano nam, że mamy przedstawić propozycje co do czasowego ograniczenia przejazdu.

– mówił zastępca burmistrza Cieszyna Przemysław Major.

Ograniczenia dla TIR-ów

Ograniczenia dla TIR-ów mają poprawić bezpieczeństwo na drodze uważa Przemysław Major, zastępca burmistrza Cieszyna

Samorządy Cieszyna, Hażlacha, Strumienia i Pawłowic porozumiały się w tej sprawie ograniczenia dla TIR-ów. Finalnie wybrano 4 godziny w ciągu dnia, kiedy na drodze będzie obowiązywał zakaz poruszana się ciężkich zestawów.

Przemysław Major: Efekt finalny jest taki, że od 16 marca, a takie jest zapewnienie ZDW, drogą wojewódzką, ulicą Katowicką 7 dni w tygodniu w godzinach od 7 do 9 tej oraz od 14 do 16 będzie wprowadzony zakaz przejazdu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 20 ton. Obecnie trwają prace związane z wprowadzeniem tej organizacji ruchu. Pojawiają się już słupki pod oznakowanie drogowe. Po 16 marca na pewno nam się w tych godzinach poprawi bezpieczeństwo. Nie będzie tego przejazdu samochodów, tych tirów.

Ograniczenia dla TIR-ów

Mieszkańcy od wielu lat apelowali o ograniczenia dla TIR-ów na tej trasie

Teraz pozostaje kwestia egzekwowania nowego oznakowania i ograniczenia dla TIR-ów, przez stróżów prawa. Przypomnijmy, od 16 marca na drodze wojewódzkiej 938 pojawi się ograniczenie w ruchu pojazdów powyżej 20 ton.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj