Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będą zmiany w prawie. To zapowiedział w Raciborzu szef MSWiA

Facebook Twitter

Minister Mariusz Kamiński chce zaproponować, by w obliczu takich tragedii, jak śmierć mundurowego na służbie, większą opieką objęte były rodziny poległych. Z szefem MSWiA po pogrzebie policjanta Michała Kędzierskiego w Raciborzu rozmawiał reporter Radia 90.

Dzisiejsze (7.05.) uroczystości, pogrzeb Michała Kędzierskiego w Raciborzu, był dla przedstawiciela rządu tragicznym dniem ale jego zdaniem to pokazuje jak niebezpieczna jest służba policjantów i ile im zawdzięczamy.

Arkadiusz Żabka rozmawiał z Mariuszem Kamińskim szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji:

Mariusz Kamiński: Tragiczny dzień, jestem wstrząśnięty tym co się wydarzyło, jednocześnie to pokazuje jak trudna i niebezpieczna jest służba policjanta. Jak wiele obywatele zawdzięczają policji: dzień po dniu, wtorek Racibórz, środa Brzeziny, dwóch morderców ujętych, niestety zginął nasz funkcjonariusz, drugi jest ranny. To jest ciężka, ryzykowna służba, służba dla obywateli, dla pastwa, która wymaga wielkiego szacunku.

Radio 90: Czy to jest sygnał, żeby zmienić prawo, na bazie tych tragicznych zmian?

Mariusz Kamiński: Myślę, że tak, ale te zmiany byłyby nakierowane na tych, którzy zostają po tych tragediach. Myślę o najbliższych funkcjonariuszy, którzy polegli, uważam, że musimy zbudować system stałej, efektywnej opieki i wsparcia na wdów, sierot po funkcjonariuszach, dla ich rodziców starszych. To są ludzie, którzy oddali życie za Polskę i Polska ma obowiązek zaopiekować się w sposób godny ich najbliższymi. Tak o tym myślimy w resorcie, o wprowadzeniu systemowej opieki nad tymi, którzy zostali po funkcjonariuszach.

Dziś (7.05.) w Raciborzu odbyły się uroczystości pogrzebowe Michała Kędzierskiego. Policjant, który został zastrzelony w miniony wtorek na ulicy Chełmońskiego, został pochowany na cmentarzu Jeruzalem. Podczas mszy pogrzebowej w Kościele WNMP raciborski funkcjonariusz został pośmiertnie odznaczony za dzielność „Krzyżem Zasługi” oraz Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”, nadano mu także pośmiertnie stopień aspiranta policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj