Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest absolutorium i wotum zaufania dla Mieczysława Kiecy

Facebook Twitter

Jest absolutorium i wotum zaufania dla Mieczysława Kiecy. W czasie wtorkowej sesji rady miasta radni wyrazili swoją aprobatę dla realizacji budżetu.

wotum zaufania dla Mieczysława Kiecy

Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca uzyskał wotum zaufania. O jego udzieleniu zdecydowali radni podczas dzisiejszej (25.06) sesji Rady Miasta. Z 18  obecnych rajców „za” było 15, trzech – „przeciw”. Głosowanie poprzedziła prezentacja Mieczysława Kiecy, który przedstawił działania miasta i swoje jako prezydenta w ubiegłym roku. Później wywiązała się dyskusja w której wzięła udział część radnych.

Ostatecznie Rada udzieliła wotum zaufania prezydentowi miasta. Następnie radni głosowali nad przyjęciem sprawozdania finansowego Wodzisławia Śląskiego za 2023 rok. Pozytywnie zaopiniowała go Regionalna Izba Obrachunkowa. 15 rajców było „za”, a trzech wstrzymał się od głosu. Ostatnie głosowanie dotyczyło przyznania prezydentowi Kiecy absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Tu rozkład głosów był identyczny. Prezydent Kieca dziękował radzie:

Mieczysław Kieca: Dla mnie to bardzo ważny moment, bo po wielu latach na tej sali, jak wprowadzono wotum zaufania, chyba po raz pierwszy je uzyskałem. Bardzo serdecznie chciałbym za to podziękować, chciałbym podziękować za wszystkie głosy, które dziś miały miejsce, podziękować za ostatnie tygodnie wielu trudnych rozmów, które przeszliśmy razem, ale wiem, że jak mówi jeden cytat „efektywna zmiana to nie jest to co tym robisz innym, tylko to co robisz z nimi. Mieszkańcy miasta wybrali nas, wybrali prezydenta, radę, stworzyli drużynę. Nasza dorosłość, mądrość, dojrzałość, to także studzenie emocji, umiejętność cofnięcia się krok do tyłu, przeproszenia i patrzenia do przodu w jednym, wspólnym, wypracowanym kierunku.(…)

Sesja wodzisławskiej Rady Miasta trwa. Radni będą debatowali jeszcze między innymi o zmianach Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Wodzisławia Śląskiego na lata 2024-2035.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024