Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie bezpieczniej na DK 81. Jest przetarg na wykonanie sygnalizacji świetlnej

Facebook Twitter

Ma być bezpieczniej na "wiślance" w Ochabach i Harbutowicach. Jest przetarg na wykonanie sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych w tych miejscowościach. W Ochabach powstanie w obrębie skrzyżowania z ul. Baranowicką. Doświetlone zostaną przejścia oraz wybudowane dojścia do pasów.

W okolicach ul. Wiklinowej, obok zatok autobusowych, zmodernizowana z kolei zostanie istniejąca sygnalizacja ostrzegawcza. Skorygowane zostaną również dojścia do przejścia oraz wykonane zostanie doświetlenie stref przejściowych i samego przejścia. Natomiast w Harbutowicach w okolicach zjazdu z DK81 do ul. Wiślańskiej powstanie sygnalizacja ostrzegawcza na przejściu dla pieszych wraz z doświetleniem stref przejściowych, a samo przejście również zostanie oświetlone.

Inwestycje będą realizowane w formule Projektuj i buduj. W ich zakres wchodzi opracowanie dokumentacji projektowej i projektu docelowej organizacji ruchu, wykonanie robót budowlanych i montażowych sygnalizacji świetlnej, dedykowanego oświetlenia oraz zasilania. Tam, gdzie jest to zasadne, powstaną też chodniki prowadzące do przejść dla pieszych. Całość zadania powinna zostać wykonana w czasie nie dłuższym niż osiem miesięcy, licząc od daty podpisania umowy. Czas trwania realizacji inwestycji stanowi kryterium poza cenowe oceny oferty i może zostać skrócony maksymalnie o cztery miesiące.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj