Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie bezpieczniej przy DK 45 w Raciborzu

Facebook Twitter

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a konkretnie jej katowicki oddział, zapowiada inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa przy jednej z dróg w Raciborzu. Chodzi o DK 45, której część przebiega przez miasto.

Na tzw. Mycie pojawią się nowe światła i doświetlone zostanie przejście dla pieszych. Jeszcze w tym roku, prawdopodobnie będzie to drugi kwartał, zmodernizowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK 45 z DW 916 (ul. Opawska, Jana Pawła II, Bogumińska). Zastosowanie nowego rozwiązania poprawi płynność ruchu na skrzyżowaniu i zredukuje korki tworzące się w godzinach szczytu komunikacyjnego. Częścią zadania jest także doświetlenie przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania.

Katowicki oddział GDDKiA zapowiedział także poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu przy mleczarni. Pojawią się tam światła i wydłużony zostanie lewoskręt.
Prace nad dokumentacją ruszą w przyszłym roku, a w kolejnym wykonane zostaną prace na skrzyżowaniu ulic: Głubczyckiej, Starowiejskiej i Cegielnianej. Inwestycja obejmuje budowę sygnalizacji świetlnej u zbiegu DK 45 i DW 416, wraz ze zmianą układu komunikacyjnego poprzez wydłużenie lewoskrętu, wydzielenie pasa do skrętu w prawo i przesunięcie zatok autobusowych. To wszystko w przyszłości ma się przyczynić do ograniczenia wypadków drogowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj