Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie bezpieczniej wzdłuż DK78 w Turzy Śląskiej i Gorzycach. Czas na oferty wykonawców

Facebook Twitter

Jest plan na budowę chodnika obok tej drogi w powiecie wodzisławskim? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonie traktu o długości 1 kilometra.

fot. gov.pl

Chodnik z kostki brukowej ma powstać na odcinku pomiędzy Gorzycami a Turzą Śląską, po stronie południowo-wschodniej. Tam chodnik przerzucony zostanie nad potokiem Leśnica, gdzie wybudowana zostanie także kładka dla pieszych. W Turzy Śląskiej chodnik zlokalizowany zostanie po stronie zachodniej. Na oferty od wykonawców GDDKiA czeka do 3 listopada.

Zakres inwestycji

W ramach poprawy bezpieczeństwa wybudowany zostanie chodnik wzdłuż drogi krajowej. Tam, gdzie to niezbędne, zabezpieczona lub przebudowana będzie kolidująca infrastrukturę techniczna, przebudowane zostaną zjazdy. Powstanie również odwodnienie w postaci ścieku przykrawędziowego. Chodnik z kostki brukowej na odcinku pomiędzy Gorzycami a Turzą Śląską o długości 377 m wybudowany zostanie po stronie południowo-wschodniej. Jego szerokość będzie zmienna, w granicach od 2,1 do 2,5 m. Aby przekroczyć chodnikiem potok Leśnica, wybudowana zostanie także kładka dla pieszych. W Turzy Śląskiej powstanie dłuższy chodnik o długości 650 m. Zlokalizowany zostanie po stronie zachodniej, a jego szerokość będzie się wahała od 2,1 do 2,7 m.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021