Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie fotoradar na feralnym łuku „wiślanki”

Facebook Twitter

To wniosek po wizji lokalnej, jaką przeprowadzono na drodze krajowej DK81 w okolicy skrzyżowania z drogą wojewódzką DW 938 w kierunku na Cieszyna. Zamontowanie na 44 kilometrze dwupasmówki fotoradaru, powinno skutecznie zapobiec przekraczaniu przez kierowców prędkości na łuku z ograniczeniem do 70 km/h.

fot.www.pawlowice.pl

Niejednokrotnie skutkuje to wypadaniem samochodów z jezdni. Przypomnijmy, że tylko jednego dnia, 17 października, w miejscu tym zdarzyło się aż 9 wypadków, w których uczestniczyło 11 samochodów. Inspekcja Transportu Ruchu Drogowego, w której gestii pozostają fotoradary, nie ma możliwości montażu nowego urządzenia. Trwa więc w tej chwili ustalanie czy przenieść w nowe miejsce fotoradar ze skrzyżowania przy źródełku czy ten przy Alei Lipowej.

W spotkaniu, które zorganizował wójt gminy Franciszek Dziendziel, uczestniczyli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Katowic, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego – Delegatura Śląsk, Komendy Powiatowej Policji z Pszczyny, urzędu gminy oraz gminni radni.

Wszystkie uczestniczące w spotkaniu strony przychylają się do wniosku o zamontowanie na 44 km drogi krajowej DK 81 fotoradaru, który powinien skutecznie zapobiec przekraczaniu przez kierowców prędkości na łuku z ograniczeniem do 70 km/h, co skutkuje wypadaniu samochodów z jezdni. Przypomnijmy, że tylko jednego dnia, 17 października, w miejscu tym zdarzyło się aż 9 wypadków, w których ucierpiało 11 samochodów.

W związku z tym, że Inspekcja Transportu Drogowego nie ma możliwości montażu nowego urządzenia, zaproponowano przeniesienie fotoradaru znajdującego się na skrzyżowaniu przy tzw. „źródełku”, tym bardziej, że powstająca w tym miejscu sygnalizacja świetlna będzie również wpływać na ograniczenie prędkości. Przedstawiciele komendy powiatowej z Pszczyny wnioskują jednak o przeniesienie fotoradaru znajdującego się po przeciwnej stronie dwupasmówki, w okolicy ul. Alei Lipowej. Okazuje się bowiem, że fotoradar przy „źródełku” zajmuje niechlubne trzecie miejsce w województwie śląskim jeżeli chodzi o ilość mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości. Gmina, choć nie jest zarządcą drogi, chce współuczestniczyć w realizacji zadania. Wójt gminy wystąpił już do GDDKiA z wnioskiem o podpisanie porozumienia, które pozwoli gminie zaangażować się w działania przy montowaniu urządzenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj