Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie gruntowna modernizacja szkoły w Syryni. Niebawem rozpocznie się ocieplanie budynku

Facebook Twitter

Szkoła w Syryni zostanie gruntownie zmodernizowana. U progu nowego roku szkolnego w Urzędzie Gminy trwa wybór wykonawcy. Do przetargu stanęło pięć firm.

fot.pixabay.com

Mówi wójt Lubomi:

Czesław Burek: Na szczęście 5 firm dostępnych cenowo, bo kosztorys inwestorski był na 3 miliony 600, najniższa cena 3 miliony 300, następna 3 miliony 400, więc byłoby na pograniczu cudu jeżeli byśmy nie wybrali tego wykonawcy. Dokumenty sprawdzamy, jak nie pierwszy to drugi, jak nie drugi to trzeci, ale mam nadzieję, że to będzie ten pierwszy, bo jednak jest najtańszy. To dobra cena, a miałem obawy w związku z tym, że wszystko drożeje na rynku budowlanym, jakie te ceny będą. Cieszymy się, ale jeszcze bardziej będziemy się cieszyć jak nastąpi ostateczne rozstrzygnięcie.

Remont ma być kontynuacją prac rozpoczętych w ubiegłym roku, kiedy wyremontowano jedno piętro budynku:

Czesław Burek: W tej chwili 3 pozostałe kondygnacje to jest termomodernizacja, zmiana centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej, ocieplenie dachu. Na tym etapie jeszcze nie mamy kotłowni gazowej, ale ona będzie. To będzie zakończenie modernizacji gruntowej, która w sumie licząc kotłownie i rok poprzedni, niepełna 5 milionów złotych. Oczywiście jest problem trudny logistyczny do rozwiązania, wiadomo rok szkolny, wykonawca będzie miał rok od podpisania umowy. Musimy tak to zorganizować żeby w jak najmniejszym stopniu dotykało to uczniów.

W ramach planowanych prac wymieniona zostanie też stolarka okienna. W ciągu najbliższych 2-3 tygodni powinien być znany wykonawca i podpisana ma zostać umowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj