Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie hala sportowa w Studziennej

Facebook Twitter

2,5 mln zł trafi do raciborskiego samorządu na nową inwestycję w infrastrukturę sportową. Hala sportowa w Studziennej powstanie w przyszłym roku.

hala sportowa
fot. FB/Dariusz Polowy Prezydent Miasta Racibórz

Hala sportowa ma powstać przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4 Raciborzu

Pieniądze pozwolą na budowę sali sportowej wraz z zapleczem z szatniami, magazynami i toaletami oraz trzech boisk: do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Inwestycja ma na celu nie tylko podniesienie jakości infrastruktury, ale także rozwój sportowy, poprawę zdrowia poprzez aktywność fizyczną i integrację społeczności lokalnej. Budowa rozpocznie się na początku 2024 roku i potrwa pół roku.

Realizacja tego projektu jest odpowiedzią na realne potrzeby mieszkańców dzielnicy Studzienna, którzy od dawna sygnalizowali konieczność wybudowania nowej sali gimnastycznej. Będzie ona znaczącym wzbogaceniem dla szkoły i całej społeczności lokalnej. Inwestycja umożliwi organizację różnorodnych zajęć sportowych i rekreacyjnych, zapewniając uczniom oraz mieszkańcom możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego.

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, z okazji 100-lecia występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich, uruchomił Program budowy przyszkolnych hal sportowych. W ramach pierwszego naboru zostanie zrealizowanych 360 hal, w tym hala sportowa przy szkole w Raciborzu, Studziennej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj