Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie kontynuacja projektu „Pociąg do Kultury”? To zależy od głosowania

Facebook Twitter

Od środy (9.09.) będzie można głosować na propozycje inwestycji i wydarzeń zgłoszonych do drugiej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zniżka na bilety Kolei Śląskich dla osób, które korzystają z oferty kulturalnej placówek na terenie naszego województwa jest jednym z pomysłów, które liczy na dofinansowanie.

Jak wiecie z naszych wiadomości, pomysłodawcą jest człowiek z naszego regionu.

Michał Nowak, na co dzień pracuje w Cieszyńskim Centrum Informacji. Jak to ma działać? Wsiadamy do pociągu i mówimy, że gdzie jedziemy?

Mówimy, że jedziemy na wydarzenie kulturalne. Może to być na przykład wyjazd do teatru, kina, filharmonii, galerii sztuki, czy muzeum. Ma to być związane z połączeniem biletu Kolei Śląskich, w jedną stronę kupujemy go za 100%, natomiast po okazaniu tego biletu oraz biletu np. do teatru, ten bilet powrotny będzie bezpłatny.

W sumie dzięki projektowi można skorzystać z oferty 300 placówek w ponad 100 miejscowościach na terenie Śląska. Pierwsza edycja trwa. Koleje Śląskie teraz planują działania promocyjne, by zachęcić do korzystania z pociągów w drodze na koncert czy spektakl. Początek realizacji projektu pokrzyżowała pandemia, ale osoby zaangażowane w tę ideę mają nadzieję, że teraz mieszkańcy naszego województwa skorzystają z tej oferty.

Jeśli projekt zdobędzie dofinansowanie, będzie kontynuowany w przyszłym roku.

Głosowanie trwać będzie do 23 września. Od środy (09.09.) będzie można głosować TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj