Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie kryta trybuna na stadionie Górnika Radlin. Powstanie też inna infrastruktura sportowa

Facebook Twitter

Jest efekt kilkumiesięcznych rozmów władz Radlina i przedstawicieli klubu Górnik Radlin. Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy na naszej antenie o oczekiwaniach kibiców i działaczy w spawie poprawy infrastruktury na stadionie przy ulicy Mariackiej.

mat. UM Radlin

Piłkarze ostatni sezon zakończyli jako mistrzowie A klasy i awansowali do okręgówki. Kibice doczekają się krytej trybuny. Zapowiada Zbigniew Podleśny, zastępca burmistrza Radlina:

Zbigniew Podleśny: Powstanie trybuna kryta na boisku, to jest zdjęcie poglądowe, trybuna będzie wyglądała zupełnie inaczej. (…) Pierwszy rząd będzie się znajdował na wysokości poprzeczki bramki, aby nic nie zasłaniało widoku. Będzie wybudowana obok istniejącej trybuny, w miejscu kawałka sztucznej trawy. Umożliwi to komfortowe oglądanie meczu, takie jak są standardy w klasie okręgowej, czy IV lidze.

Przy ulicy Odległej powstanie budynek „multisportowy” z zewnętrzną ścianką wspinaczkową, w którym prowadzone będą m.in. zajęcia dla dzieci:

Zbigniew Podleśny: Założyliśmy wyburzenie bardzo starego baraku, zastąpienie go dedykowanym nowoczesnym budynkiem spełniającym dzisiejsze normy emisyjne, normy termoizolacyjne. Co tam znajdzie miejsce? To co dziś jest w istniejącym baraku czyli będą to pomieszczenia dla piłkarzy, szatnie, pralnia, pomieszczenia klubowe, na parterze. Na piętrze będą pomieszczenia do wykorzystania na różne inne dyscypliny, od sztuk walki po zajęcia rekreacyjne (pilates, aerobik), aby odciążyć duże sale w obiekcie MOSiRu. Mamy dwie duże sale, które trzeba oświetlić, ogrzać, a korzysta z nich np. 20 osób.

Z kolei w innej części miasta, przy ulicy Reymonta, zaadaptowany zostanie budynek, który dziś jest siedzibą Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Będzie przebudowany, przeprowadzona zostanie termomodernizacja, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa. Na te inwestycje miasto pozyskało prawie 10 milionów złotych z Polskiego Ładu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj