Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie letnia PlusLiga?

Facebook Twitter

Stopniowe odmrażanie sportu- to zapowiedzieli na sobotniej (25.04.) konferencji premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska- Andrzejuk. Pod koniec maja rozgrywki ma wznowić piłkarska ekstraklasa a w czerwcu ruszy żużlowa ekstraliga. Na razie bez kibiców.

Jest także szansa, że tego lata zobaczymy rywalizujących siatkarzy PlusLigi, w tym zespół Jastrzębskiego Węgla. „Jest taki pomysł”- mówi Radiu 90 prezes klubu z Jastrzębia, Adam Gorol:

Jeśli mówimy o jakimś letnim graniu, w jakiej formule. Tu nie chodzi o to, żeby to była jakaś walka o medale, ale żeby dać kibicom szansę tej radości z naszej siatkówki, bo jednak siatkówka odgrywa znaczącą rolę w tym życiu sportowym i społecznym. W Polsce, ale i w Jastrzębiu- Zdroju. Tutaj jakieś takie granie powiedzmy luźniejsze, ale i na szczeblu PlusLigowym gdzieś tam w głowach mamy i myślę, że jeżeli tylko warunki pozwolą, to też pozwoli nam się spotkać nie tylko jesienią, ale może i latem.

Dodajmy, że na razie plany są takie, by zespoły rywalizowały w siatkówce plażowej, ale w nietypowej odsłonie, podczas meczu w każdym zespole występowałoby na boisku po czterech graczy. Czy to się uda? W momencie uspokojenia się sytuacji epidemiologicznej w Polsce, Polska Liga Siatkówki poda szczegóły letniej rywalizacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021