Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie miejski żłobek w Pszowie

Facebook Twitter

W Pszowie powstanie miejski żłobek. Miasto pozyskało pieniądze z rządowego programu „Maluch+”. Placówka mieścić się będzie na trenie byłej kopalni „Anna”.

żłobek
Placówka dla młodych mieszkańców Pszowa powstanie w budynku na terenach pokopalnianych byłej kopalni Anna. fot. UM Pszów

Pszów będzie miał miejski żłobek

Placówka dla najmłodszych zostanie ulokowany na parterze dawnego kopalnianego punktu opatrunkowego i działu zaopatrzenia. Jak mówi Radiu 90 zastępca burmistrza Pszowa Piotr Kowol, oprócz placówki w budynku znajdą się także lokale dla początkujących biznesmenów z Pszowa, którzy zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą. Ponadto swoje miejsce znajdzie tu również centrum organizacji pozarządowych.

Piotr Kowol:  Również będą środki przez 3 lata na kontynuację pracy tego żłobka. Mamy czas wyznaczony na sierpień roku 2026 na otwarcie. Żłobek będzie elementem zagospodarowania terenu po kopalni. W ramach „ParkAnów” kolejny obiekt, po budynku zaopatrzenia dla byłych górników, bardziej znany jako punkt opatrunkowe na „Annie”, ten budynek będzie w tej kondygnacji parterowej, przeznaczony pod żłobek. W części pierwszego piętra powstaną „lokale na start”. Na drugim piętrze tego budynku będzie Centrum Organizacji Pozarządowych.

W placówce opiekę znajdzie 18 dzieci. Na modernizację obiektu i dostosowanie go do wymogów związanych z tym rodzaje działalności miasto otrzymało dotację w wysokości ponad 700 tys. zł.

  • Może Ciebie zainteresuje:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj