Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie modernizacja stadionu w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Po 65 latach od powstania stadionu, Wodzisław Śląski szuka wykonawcy do jego zmodernizowania. To miejsce nie tylko rozgrywek sportowych, ale także rekreacyjnych czy kulturalnych.

stadion wodzisław
fot. wodzislaw-slaski.pl

Trwa przetarg na opracowanie projektu modernizacji tego obiektu. Oferty można składać do 28 kwietnia br. Przebudowie ma być poddane także zaplecze treningowe przy Skrzyszowskiej. Miejsca te powinny mieć charakter miejski oraz być obiektami ogólnodostępnymi, wielofunkcyjnymi z dominującą funkcją piłkarską, na których można rozgrywać mecze, zawody lekkoatletyczne i inne imprezy.

Remont stadionu – opis przedmiotu zamówienia

Obiekty sportowe, zarówno stadion przy ul. Bogumińskiej, jak i zaplecze treningowe przy ul. Skrzyszowskiej powinny mieć charakter miejski oraz być obiektami ogólnodostępnymi, wielofunkcyjnymi z dominującą funkcją piłkarską, na których można rozgrywać spotkania piłkarskie, zawody lekkoatletyczne i inne imprezy sportowe m.in. szkolne, rekreacyjne i artystyczne, w tym imprezy masowe.

Można prowadzić zajęcia z wychowania fizycznego przez pobliskie szkoły, zajęcia rekreacyjne, biegowe i inne, przed przystąpieniem do prac projektowych z podziałem na branże należy sporządzić minimum dwie koncepcje rozwiązań zagospodarowania terenu przeznaczonego pod planowaną inwestycję,
powierzchnie terenów przeznaczonych pod planowane inwestycje:
– stadionu miejskiego wynosi ok. 42 069 m²
– zaplecza treningowego wynosi 14 900m².

Obiekt powinien spełniać standardy dla osób z niepełnosprawnościami.

Oferty na wykonanie projektu modernizacji stadionu miejskiego można składać do 28 kwietnia br. do godz. 8:00. Szczegółowe informacje pod TYM linkiem. 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024