Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie nowe rondo w Jastrzębiu. Sprawdź gdzie zapowiadają prace

Facebook Twitter

Nowe rondo zapowiadają w Jastrzębiu. Powstanie na skrzyżowaniu ulic Młyńskiej, Podhalańskiej i Zielonej. Przebudowana będzie również ulica Młyńska, chodzi o 282-metrowy odcinek, z czego 100 metrów tej drogi zyska nowy przebieg.

Jak tłumaczy Jarosław Piechaczek, naczelnik wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji, dotychczasowe skrzyżowanie, z przesuniętymi wlotami, nie pozwalało na swobodny wyjazd zarówno z ulicy Młyńskiej, jak i Zielonej. Wraz z budową ronda, ten problem zostanie rozwiązany. Inwestycja będzie kosztować prawie 9 milionów złotych, z tego większość z Programu Rządowego Polski Ład. Na razie nie ma informacji, kiedy dokładnie ruszają prace, urzędnicy zapowiadają, że ul. Podhalańska nie będzie wyłączona z ruchu.

Ulica Młyńska zyska zatem nowe połączenie z Podhalańską – przesunięte tak, by zachować bezpieczną geometrię skrzyżowania. Pociąga to za sobą konieczność wybudowania nowego przepustu na Gmyrdku. Inwestycja obejmuje przebudowę wszystkich kolidujących sieci, a także kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Tak szeroki zakres prac, w połączeniu z poszerzaniem drogi i koniecznością doprowadzenia jej parametrów do obowiązujących przepisów, wymusi usunięcie niektórych drzew, kolidujących z inwestycją.

Ulica Młyńska prowadzi do terenów, gdzie dynamicznie rozwija się zabudowa jednorodzinna. Powoduje to nieustanny wzrost ruchu samochodowego w tej okolicy. Mieszkańcy już teraz skarżą się na trudności w poruszaniu się w tym rejonie, a spodziewamy się, że samochodów będzie tam coraz więcej

– dodaje Jarosław Piechaczek.

Inwestycja będzie kosztować prawie 9 milionów złotych, w tym: 435 165,75 wynosi wkład własny miasta, a 8 268 149,16 zł pochodzi z dofinansowania w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Roboty budowlane będą prowadzone zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu, który przewiduje zachowanie ciągłości ruchu wzdłuż ul. Podhalańskiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj