Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie odstrzał! 40 dzików ma paść w Wodzisławiu. W sumie jest ich kilkaset

Facebook Twitter

Odstrzały redukcyjne dzików w Wodzisławiu mają ruszyć dopiero na początku maja. Pomimo że już obowiązuje umowa z kołem łowieckim i starostwo powiatowe o tych działaniach informowało, to myśliwych w terenie jeszcze nie było.

odstrzał dzik

Zebraliśmy informacje na ten temat, w odpowiedzi na liczne sygnały od mieszkańców, którzy informują nas o zwierzętach wyrządzających szkody na ich posesjach, ale też w ostatnim czasie atakujących naszych słuchaczy.

Faktycznie dziki wciąż grasują i dają się we znaki mieszkańcom, głównie dzielnicy Wilchwy, Cyganek i Stare Miasto. Odstrzał redukcyjny jeszcze się nie rozpoczął. Leszek Hadrian z koła łowieckiego „Róg”, które ma wykonywać to zadanie, poinformował w rozmowie z naszą redakcją, że myśliwi ruszą w teren na początku maja.

Do tej pory trwało zbieranie informacji na temat miejsc, w których działać mają łowczy, sprawdzane były reakcje mieszkańców. Po to, by jak najlepiej przygotować się do tego zadania, by zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańcom. Myśliwi będą nosić kamizelki z napisem „Odstrzał redukcyjny”. Będzie się on odbywał od zmierzchu do świtu, 150 metrów od domów. Podczas akcji mają być używane „kulochwyty”.

I tu apel do wodzisławian, by nie wpadali w panikę, kiedy usłyszą strzał. Warto zachować ostrożność, głównie w rejonie ulic: Piaskowej, Odrodzenia, Syrokomli, Skrzyszowskiej, Sąsiedzkiej, Przytulnej i Wymarzonej. A także na obszarze byłego składowiska odpadów komunalnych w Wodzisławiu, na terenie byłej KWK „1 Maja” oraz składowiska odpadów pokopalnianych. Przypomnijmy, że odstrzałem objętych jest 40 sztuk. Tymczasem dzików w rejonie powiatu wodzisławskiego według szacunków żyje kilkaset.

Są też i takie głosy:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj