Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowcy, będzie przebudowa drogi między Ustroniem a Wisłą. Czy będą mniejsze korki?

Facebook Twitter

O 1200 metrów przedłużona będzie obwodnica Ustronia w kierunku Wisły. Czy to pomoże w zmniejszeniu korków i dojeździe do miasta? Wątpliwe, ale sytuacja na tym odcinku powinna się nieco poprawić. Na razie ruszyły prace planistyczne.

fot. Google Maps

Przez 3 lata gruntownie remontowano trasę między Ustroniem a Wisłą oraz w samym jej centrum. Teraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach chce dalej prowadzić prace. Na szczęście inwestycja nie powinna utrudniać przejazdu do i z gór, a w przyszłości ma poprawić komunikację między oboma miastami.

Chodzi o obwodnicę Ustronia, która kończy się za zjazdem na Czantorię. Odcinek w kierunku Wisły ma zostać przedłużony

– mówi Radiu 90 Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach:

Ryszard Pacer: To jest na końcu istniejącej obwodnicy. Nie będziemy skręcać w starą drogę z Ustronia do Wisły, tylko pojedziemy prosto. Połączenie z istniejącą drogą 931 będzie tuż przed mostem na Wiśle, gdzieś w okolicach skrzyżowania z ulicą Gahura. Nie będzie trzeba dwóch przejazdów kolejowych przejeżdżać. (…) Czy droga się skróci czy nie, to zobaczymy, ale na pewno drożność tego odcinka się poprawi. (…)

Czy nowa inwestycja nie będzie dublowała się z zakończonym w ubiegłym roku remontem Drogi Wojewódzkiej 941? Zdaniem Ryszarda Pacera:

Ryszard Pacer: Nie, bo to kolejny krok w poprawie jakości przejazdu w tym rejonie. Cała droga od zakończenia obwodnicy do ronda na oazie została całkowicie wybudowana od nowa, są ścieżki rowerowe, dodatkowy pas. Zrobiliśmy bardzo dużo, żeby ten ruch usprawnić. (…) Mamy sytuację, że robimy inwestycje, które globalnie złożą się na większą przepustowość tej drogi.

Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał już umowę na wykonanie dokumentacji projektowej drogi. Projekt ma być gotowy najpóźniej do końca listopada przyszłego roku.

Zobacz mapę:

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024