Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie rewitalizacja Placu Radlińskich Olimpijczyków. Co się zmieni?

Facebook Twitter

Tereny zielone zamiast betonu. Plac Radlińskich Olimpijczyków przejdzie metamorfozę. Mieszkańcy sami wskazali kierunek, w jakim powinna zmieniać się przestrzeń w centrum miasta.

Kiedy upał doskwiera mieszkańcom Radlina, Plac Radlińskich Olimpijczyków jest opustoszały. Nie ma tu ludzi, bo na betonowej płycie nie da się wytrzymać, jest zbyt gorąco, To miało być miejsce spotkań, koncertów, targowisk – takie były wcześniejsze założenia urzędników.

Dziś jednak tendencja się zmieniła i mieszkańcy szukając miejsc na spotkania towarzyskie, chętniej wybierają tereny zielone. Życie w centrum Radlina, szczególnie latem, kiedy jest gorąco toczy się wokół placu Radlińskich Olimpijczyków, pod drzewami, pod które mieszkańcy sami przenoszą sobie ławki, by posiedzieć w cieniu. Według zapowiedzi płynących z tamtejszego Urzędu Miasta pojawi się tam zieleń wysoka i niska, właśnie w miejsce betonu wraz z urządzeniami do zabaw dla najmłodszych, stworzone zostaną strefy wypoczynku.

Niebawem ruszy projektowanie, a całość ma kosztować prawie 5 milionów złotych. W ramach tego projektu powstanie też droga rowerowa od ul. Kominka do ul. Napierskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023