Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie siódmy mecz na lodowisku Jastor

Facebook Twitter

 Hokeiści JKH GKS-u nie sprostali wczoraj (4.03.) Comarch Cracovii, przegrali wyjazdowe spotkanie 1:3.

www.jkh.pl

Zespół jechał do Krakowa nastawiony na walkę i zwycięstwo, bo to zakończyłoby ćwierćfinałową rywalizację i dało drużynie awans do półfinału. Tak się nie stało, Cracovia ponownie wykorzystała atut swojego lodowiska. Po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 1:0, w drugiej podwyższyli wynik, ale kontaktową bramkę dla JKH GKS-u strzelił Fin Henri Auvinen. Jastrzębianie nie wykorzystali potem gry w podwójnej przewadze. W ostatniej odsłonie meczu dążyli do wyrównania ale gdy grali w osłabieniu stracili bramkę i ostatecznie mecz przegrali. To oznacza, że decydujący siódmy mecz odbędzie się w sobotę (7.03.) w Jastrzębiu. Zespół, który wygra, awansuje do półfinału Mistrzostw Polski.

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

1:0 Rompkowski (Gula) 13:25
2:0 Vachovec (Bepierszcz, Tvrdoń) 21:11
2:1 Auvinen (Wałęga) 34:53
3:1 Urban (Kapica, Leivo) 46:49, 5/4

Comarch Cracovia: Koprziva – Rompkowski, Gula, Leivo, Bahensky, Kapica – Stebih, Jeżek, Bepierszcz, Vachovec, Tvrdoń – Jachym, Kruczek, Mikula, Urban, Domagała – Kamiński, Musioł, Gajor, Bryniczka, Kalinowski.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Jass, Górny, Urbanowicz, Paś, Wałęga – Auvinen, Kostek, Sawicki, Rohtla, Iossafov – Michałowski, Gimiński, Wróbel, Jarosz, R. Nalewajka – Radzieńciak, Matusik, Virtanen, Kulas, Pelaczyk.

Strzały: 25 – 26 Kary: 24 – 14

W rywalizacji do czterech zwycięstw: 3-3

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022