Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Będzie strajk w szpitalu w Rybniku. Bezterminowy

Facebook Twitter

Decyzja zapadał po fiasku rozmów o podwyżkach pomiędzy pracownikami szpitala a dyrekcją. Nie ma porozumienia, co oznacza, że od poniedziałku (24.02.) rozpocznie się bezterminowy strajk.

Przypomnijmy: w czwartek (13.02.) odbył się jednodniowy strajk w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku, odwołano wszystkie zabiegi planowe, szpital pracował jak na ostrym dyżurze.

Protestujący żądają wzrostu wynagrodzeń o 400 złotych brutto, chcą także 350 złotych z tytułu wzrostu minimalnego wynagrodzenia i 30 złotych za każdą godzinę dyżuru pod telefonem– wyliczał w Radiu 90 Piotr Rajman przewodniczący zakładowej „Solidarności”:

W sumie idziemy po 400 zł, ale nie idziemy po nowe pieniądze, idziemy po pieniądze, które zostały nam obiecane w 2018 roku. Rozłożyliśmy to na 3/4 raty i jesteśmy w stanie negocjować, bo na tym polegają negocjacje, natomiast ze strony pracodawcy nie ma odzewu, bo pracodawca twierdzi, że nie ma pieniędzy.

Myśmy nawet wspólnie z organizacjami, które protestują, wystosowali list do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o zmianę przepisów systemowych, które pozwoliłyby na trochę inne przeliczanie kontraktów dla tego szpitala. Tak naprawdę największym problemem jest za mały kontrakt, który ten szpital ma. My obsługujemy miasto i powiat rybnicki. To jest w sumie 300 tys. pacjentów.

– mówił Radiu 90 Michał Sieroń rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Zobacz relacje ze strajku na filmie:

Bezterminowy strajk już po weekendzie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020