Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Będzie trzecia edycja książki kucharskiej „Po noszymu, czyli po ślonsku”

Facebook Twitter

Poprzednie wydania cieszyły się wielkim powodzeniem. Jeszcze tylko do końca tygodnia trwa nabór przepisów do książki kucharskiej. Zostanie ona wydana w Czerwionce-Leszczynach.

Fot. czerwionka-leszczyny.pl

Co zawierały poprzednie edycje? Mówi Michał Stokłosa ze Stowarzyszenia Pomocy Feniks, którego staraniem wydano ten poradnik kulinarny:

Mamy to podzielone na deser, danie główne, przystawki. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. (…) Jest naprawdę dużo przepisów! 

Co ciekawe każdy przepis jest prezentowany w publikacji po polsku i po śląsku. Zasady uczestnictwa w projekcie też się nie zmieniają:

Można wysłać przepis w formie elektronicznej lub dostarczyć w formie papierowej. Oprócz przepisu, każdy musiał dostarczyć również zdjęcie tej potrawy. Później była komisja konkursowa (…), po zakończeniu obrad był czas na projekt graficzny i opracowanie książki.

Sukces oraz pozytywny odbiór publikacji spowodował, że powstanie trzecia edycja. Nabór przepisów trwa tylko do najbliższej niedzieli (8.07.).

Celem projektu jest przekazywanie kulinarnych tradycji śląskich oraz szerzenie rodzimej kultury śląskiej związanej z kuchnią poprzez wydanie książki kucharskiej zawierającej oryginalne przepisy w podwójnej wersji tj. w gwarze śląskiej oraz w języku literackim.

Książka zawierać będzie minimum 20 przepisów podzielonych na następujące typy dań: przystawki, sałatki i zupy, dania główne, desery, napoje oraz przetwory lub innych – stworzonych odpowiednio do zgłoszonych przepisów. Nakład publikacji będzie wynosił 3000 egzemplarzy. Książka będzie dystrybuowana bezpłatnie do bibliotek oraz szkół publicznych na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, w tym wybranych jednostek organizacyjnych gminy (np. Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach), oraz Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach itp. Będzie również dostępna online w formacie PDF. Będzie można ją pobrać TUTAJ oraz ze stron i portali internetowych zainteresowanych publikacją.

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dołączyć zdjęcie potrawy, a następnie dokonać zgłoszenia:

  • elektronicznie: stowarzyszeniepomocyfeniks@gmail.com,
  • pocztą: Stowarzyszenie Pomocy „Feniks”, ul. Mostowa 6a/2, 44-238 Czerwionka-Leszczyny (decyduje data wpływu do stowarzyszenia),
  • osobiście: Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach, ul. 3 Maja 19, 44-230 Czerwionka-Leszczyny.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

 

Projekt „Po Noszymu, czyli po ślonsku 3” jest współfinansowany ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj