Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie więcej łóżek covidowych w województwie śląskim

Facebook Twitter

Będzie więcej łóżek covidowych w województwie śląskim. Decyzja ta ma związek z dużą dynamiką wzrostu zachorowań w ciągu ostatnich dni także w regionie. Rośnie także liczba hospitalizowanych pacjentów z Covid_19.

Fot. facebook.com/JWieczorekPL/

Najgorsza sytuacja jest w powiatach bielskim i żywieckim, dużo chorych jest także wśród mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Baza łóżek w szpitalach na II poziomie zwiększona zostanie o 600, w tym w szpitalu tymczasowym w Katowicach o 112.

Jarosław Wieczorek: Jak ważny jest ten szpital, dzisiaj nie trzeba chyba dodatkowo nikomu mówić. Ta dyslokacja oraz działanie w trybie 24-godzinnym w pełnym zabezpieczeniu z dostępem do najlepszego sprzętu, oraz do personelu medycznego gwarantuje bezpieczeństwo pacjentów, chociażby duża grupa pacjentów z południa województwa, która jest w tej chwili najtrudniejszym dla nas obszarem, jest właśnie dyslokowana do tej części metropolitarnej, czyli do szpitala tymczasowego.

– powiedział na konferencji prasowej wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Jeżeli w najbliższych kilkudziesięciu godzinach liczba chorych wymagających hospitalizacji nadal będzie rosnąć w tym tempie jak w ostatnich dniach, będzie decyzja o uruchomieniu kolejnych łóżek, do 4 tysięcy. Nie będzie natomiast uruchamiany szpital tymczasowy w Ustroniu, tam nadal będzie izolatorium. Aktywowanie szpitala tymczasowego w Pyrzowicach będzie zależeć od przyrostu zachorowań.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj