Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie więcej pieniędzy na remont porodówki i neonatologii w Rybniku

Facebook Twitter

Nie 7, a ponad 10 milionów złotych w przyszłym roku zostanie przekazanych Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu nr 3 w Rybniku z budżetu miasta. Jest decyzja o zabezpieczeniu takiej kwoty w budżecie na 2023 rok. 

Pieniądze zostaną przeznaczone na remont traktu porodowego i oddziału neonatologicznego. Był plan, by już w tym roku wyremontować oddział ginekologiczno-położniczy, ale z powodu wciąż rosnących cen dyrekcja lecznicy postanowiła nieco te plany zmodyfikować. Zadanie zostanie podzielone na dwie części. Najpierw prace będą prowadzone właśnie na porodówce i neonatologii i na ten cel miasto przekaże ponad 10 milionów złotych. To jest tyle, o ile wnioskował szpital.

Już w tym roku do kasy lecznicy miało trafić 7 milionów, ale ponieważ ta dotacja nie zostanie wykorzystana, będzie zwiększona i w 2023 roku remont ma zostać przeprowadzony. Dopiero, kiedy gotowy będzie trakt porodowy i oddział neonatologiczny, a to ma nastąpić w drugiej połowie przyszłego roku, w szpitalu będą planować remont ginekologii i położnictwa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024