Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie winda przy starostwie w Wodzisławiu Śląskim. To duże udogodnienie

Facebook Twitter

Będzie duże udogodnienie dla osób z dysfunkcjami ruchu w wodzisławskim starostwie. Urzędnicy dostali dofinansowanie na zabudowę windy.

fot. powiatwodzislawski.pl

Jest dotacja z PFRON-u w wysokości 150 tys. zł na budowę zewnętrznej konstrukcji przy budynku Starostwa w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej. Jak słyszymy w urzędzie, z tej siedziby korzysta największa liczba mieszkańców. Tam mieści się m.in. Wydział Komunikacji i Transportu, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności czy biuro Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta, a także wiele innych wydziałów.

Obiekt nie jest pozbawiony barier architektonicznych

Nie ma na przykład możliwości przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, korzystające z kul. Powiat za milion złotych chce dobudować do budynku zewnętrzną windę, która pozwoli osobom o szczególnych potrzebach swobodnie przemieszczać się po obiekcie. Według ostrożnych szacunków inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy przyszłego roku. Jeżeli pozwoli na to sytuacja budżetowa powiatu, kolejne obiekty będą wyposażane w instalacje pozwalające na likwidację barier architektonicznych, zwłaszcza zabytkowy budynek starosta przy ul. Bogumińskiej 2.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj