Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Będzie wsparcie dla rodzin ofiar ze Stonawy

Facebook Twitter

Będzie wsparcie dla rodzin ofiar katastrofy w Karwinie. Sejmik Województwa Śląskiego zagłosował za przeznaczeniem 120 tys. zł na zasiłki dla dzieci górników, którzy zginęli w czeskiej kopalni "Stonawa".

Środki finansowe przeznaczone na wypłatę zasiłków celowych, będą przekazane na podstawie umów zawartych pomiędzy Województwem Śląskim, a gminami, w których mieszkają rodziny ofiar wypadku.

Są to Gliwice, Goleszów, Jastrzębie-Zdrój, Mysłowice, Zabrze oraz Bieliny w województwie świętokrzyskim. Przypomnijmy: 20 grudnia 2018 roku w kopalni ČSM Stonava w Karwinie w wyniku wybuchu metanu zginęło trzynastu górników, w tym dwunastu Polaków.

„W pracę górnika, jak w żadną inną wpisane są dramaty, które doświadczają rodziny górników i są cząstką naszej zbiorowej, tragicznej pamięci. Dzieje górnictwa to także karta heroicznego wysiłku ratujących i solidarności z ofiarami, poszkodowanymi i ich rodzinami. Pomoc, której udzielamy dzieciom ofiar katastrofy w Karwinie, to nasz moralny obowiązek wobec górników, którzy zginęli” – powiedział marszałek Jakub Chełstowski, z którego inicjatywy wpisano tę formę pomocy do uchwały budżetowej.

Pisaliśmy więcej o tragedii:

Wybuch metanu w kopalni Stonava. Nie żyje 12 Polaków [AKTUALIZACJA]

Premier: 12 Polaków zginęło w kopalni Stonava

Stan zdrowia jednego rannego górnika się poprawia

Święta i nowy rok bez świętowania w Stonawie

Ranny górnik powrócił do domu

Wybuch metanu w kopalni Stonava. Nie żyje 12 Polaków [AKTUALIZACJA]

Stonawa: powstała międzynarodowa komisja ds. tragedii w kopalni

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2020