Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Będziemy budować mieszkania Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej” – mówi w Radiu 90 Anna Hetman

Facebook Twitter

W Jastrzębiu-Zdroju powstaną mieszkania w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Dziś (22.10.) w Bielsku Białej prezydent Anna Hetman podpisuje umowę na te inwestycję z kilkoma innymi gminami.

SIM ma być wspierany przez Krajowy Zasób Nieruchomości. Miasto Jastrzębie-Zdrój planuje wybudować mieszkania na osiedlu Bogoczowiec:

Anna Hetman: Tam będzie od 20-50 mieszkań i kolejne etapy będziemy realizować. Do 2029 roku te mieszkania w ramach spółki miałyby być wybudowane. Wszystko zależy od tego, jak będą te prace przebiegały. Ponieważ to jest spółka złożona z kilku samorządów, musimy ustalić harmonogramy i przystąpić do pracy.

Równolegle w Jastrzębiu-Zdroju powstają mieszkania w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego:

Anna Hetman: W przyszłym roku oddamy kolejne 33 mieszkania przy ulicy Witczaka, a niebawem przy ulicy Gagarina również mieszkania tymczasowe – 15 i 4 mieszkania dla osób z niepełnosprawnością, typowo dostosowane do osób na wózkach. Przygotowujemy kolejne projekty w ramach TBS-u na budowę nowych bloków.

Na inwestycję w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Jastrzębie-Zdrój ma otrzymać 3 miliony złotych. SIM w praktyce ma zastąpić dotychczasowe TBS-y.

Zobacz całą rozmowę Arkadiusza Żabki z prezydent Jastrzębia-Zdroju:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022