Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Będziemy wspierać mieszkańców”. Burmistrz Połomski o sytuacji w Radoszowach

Facebook Twitter

"Minie jeszcze jakiś czas zanim poprawi się sytuacja na ulicy Radoszowskiej i Maczka" - mówi Radiu 90 burmistrz Rydułtów, Marcin Połomski. Jak wiecie z naszych wiadomości: mieszkańcy tych ulic znów zostali odcięci od świata, przez zalane drogi. Pod wodą znalazły się ich posesje.

To powtórka z ubiegłego roku

– piszą w mailach do naszej redakcji:

Marcin Połomski: Kopalnia przygotowuje projekt, też pewnych procedur administracyjnych nie da się przeskoczyć i szybko zrobić. Musi zostać przebudowane koryto Nacyny od Zamenhofa w Rybniku aż do ulicy Barwnej w Rydułtowach. W inny sposób nic nie poradzimy, tyle że kopalnia zapobiegawczo wybudowała nowe wały i podniosła drogę Maczka, ale taki napływ wody był wczoraj, że to nic nie pomogło i wylało wszędzie. Kopalnia jest na etapie przygotowania projektu budowlanego, już chyba 2 lata ten projekt przygotowuje, to są procedury, tam woda się jeszcze utrzymuje dość wysoko.

Co burmistrz Połomski chciałby powiedzieć mieszkańcom tej okolicy?

Marcin Połomski: My na tyle ile możemy będziemy wspierać, też nie mamy wpływu na aurę pogodową, opady które spadły były chyba gorsze niż w 1997 roku, bo tak wysokiej wody nawet Nacyna na strefie nie miała. Wszystkie służby które mamy, to tak jak w zeszłym roku wpieraliśmy mieszkańców, bo tam było dużo służb uruchomionych, to teraz też te służby na pewno będą.

Od rana w Urzędzie Miasta w Rydułtowach obradował sztab kryzysowy. O jego ustaleniach jeszcze dziś w Radiu 90.

Czytaj  także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022