Berlina nie zdobyli, ale wywalczyli awans do play-off Ligi Mistrzów [FOTO,WIDEO]

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali wczoraj (28.02.) wyjazdowe spotkanie z mistrzem Niemiec Berlin Recycling Volleys 2:3. Dwa wygrane sety dały im jednak punkt i drugie miejsce w grupie D.

Mecz rozpoczął się od wygranego seta przez jastrzębian, później kolejne partie spotkania zespoły wygrywały na przemian, poza ostatnim w którym zwyciężyli 15:9 gospodarze. Najważniejsze, że cel został osiągnięty – stwierdził po meczu atakujący Jastrzębskiego Węgla, Partyk Strzeżek:

Ważny jest dla nas awans – potwierdza libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak:

Swoją szansę w meczu dostał środkowy Jakub Turski, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony a na koniec trzeciego seta zaserwował dwa asy:

Berlin nie został zdobyty, ale nikt nie załamuje rąk – dodaje drugi trener Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski:

Przed wczorajszym meczem tytuł dla najlepszego siatkarza Niemiec w minionym roku odebrał rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, Lukas Kampa, dla Radia 90 wypowiedział się po polsku:

Dodajmy, że na razie nie wiadomo z kim zagrają w play-off Ligi Mistrzów jastrzębianie. Losowanie odbędzie się jutro (02.03.) w Luksemburgu. A mecz w Berlinie obserwowali Robert Krzyżaniak i Przemysław Niedźwiecki.