Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Beskidy: Sporo narciarzy, bo w części kraju już trwają ferie

Facebook Twitter

Śląskie ferie dopiero za trzy tygodnie, ale inne województwa już rozpoczęły zimowy wypoczynek. Beskidy czekają na narciarzy! Doskonała pogoda na szusowania i co ważne - jest śnieg. Wszystkie wyciągi Wiślańskiego Skipassu zachęcają do odwiedzin i skorzystania z atrakcji.

bon turystyczny

Turyści z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego już cieszą się feriami.

Widać spory ruch turystów, ale nie ma problemów z zarezerwowaniem noclegu

– mówi Tadeusz Papierzyński, kierownik referatu promocji UM w Wiśle.

Tadeusz Papierzyński: Akurat te województwa które mają ferie, to są te województwa które najrzadziej przyjeżdżają do nas w Beskidy. Małopolska jeździ na Podhale, wielkopolska w okolice Karpacza, więc u nas tych miejsc jest całkiem sporo, ten sezon feryjny dopiero rusza, natomiast Ci którzy przyjechali bardzo sobie chwalą, bo jest dużo miejsc, jest luźniej na stokach i więcej przestrzeni mają dla siebie, więc tak naprawdę zachęcamy żeby teraz przyjechać i korzystać, bo warunki na stokach są bardzo dobre i wszystkie wyciągi jeżdzą.

Choć zimy w centrum miasta nie widać, jest jednak na czym jeździć.

Tadeusz Papierzyński: Było na tyle mroźnych nocy, że wszystkie stoki dośnieżyły sobie całkiem dobrze te swoje stoki, zdecydowana większość tras jest otwarta i tak naprawdę ci którzy jeżdżą mówią, że warunki są świetne.

Radio 90: To jest teraz, a co będzie za miesiąc to zobaczymy jaka będzie pogoda. Co z noclegami? Czy już trzeba szukać i czy jest czego szukać?

Tadeusz Papierzyński: Te ferie śląskie są zawsze najbardziej oblegane u nas, więc tutaj z tego co wiem, poziom tych rezerwacji jest bardzo duży, natomiast ciągle można znaleźć oczywiście wolne miejsca. Spore jest obłożenie jak chodzi o ferie mazowieckie, czyli dwa tygodnie wcześniej, natomiast generalnie każdy kto chce jeszcze teraz ten nocleg znajdzie.

Dzieci i młodzież z województwa śląskiego rozpoczną ferie 14 lutego. Dzisiaj w wiadomościach i popołudniowym programie często będziemy zaglądać w Beskidy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj