Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Beskidy Winter Go. Tłumy na otwarciu sezonu narciarskiego w Wiśle

Facebook Twitter

Był koncert Grubsona "Na szczycie góry", olimpijczycy, rady policjantów na temat bezpieczeństwa na stoku, byli narciarze no i był śnieg. W stacji narciarskiej Skolnity w Wiśle w sobotę (04.01) oficjalnie zainaugurowano sezon narciarski na Śląsku.

Na miejscu był Arkadiusz Żabka, posłuchaj:

W Wiśle po raz pierwszy w historii regionu zainaugurowano wojewódzkie otwarcie sezonu narciarskiego.

Dziś pokazujemy potencjał Beskidów, które są doskonałym miejscem na rodzinny wypoczynek zarówno latem jak też i zimą. Bogata oferta dla narciarzy jest połączona z atrakcyjną propozycją kulturalną i rekreacyjną. Województwo Śląskie jest różnorodne i bogate w tradycje

– powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Podczas konferencji marszałek wręczył dyplomy przedstawicielom gmin z subregionu południowego w podziękowaniu za aktywny udział w tworzeniu zimowego produktu turystycznego. Wyróżnienia otrzymali prezydenci i wójtowie gmin Brennej, Bielska – Białej, Cieszyna, Szczyrku, Ustronia, Istebnej, Żywca, Jeleśni, Wisły a także starostowie starostw powiatowych w Bielsku Białej, Cieszynie, Żywcu oraz prezesi organizacji pozarządowych – Stowarzyszenia Region Beskidy z Bielska Białej oraz Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej 'Olza’ z Cieszyna.

Inauguracja sezonu była również okazją do powitania na stanowisku nowego Naczelnika Grupy Beskidzkiej GOPR, którym został Marcin Szczurek. Zastąpił on wieloletniego szefa Grupy, Jerzego Siodłaka, który po 22 latach szefowania beskidzkim goprowcom od stycznia bieżącego roku został naczelnikiem całego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce. Marszałek dziękując obydwu naczelnikom, podkreślał jak ważna jest ich praca, która zapewnia bezpieczeństwo turystom w górach.

W związku z kampanią MSWiA pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo… na stoku”, mundurowi wraz ze Sznupkiem zorganizowali konkursy o bezpieczeństwie i rozdawali nagrody. Zobacz zdjęcia TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj