Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Betlejemskie Światełko Pokoju jest już na Śląsku Cieszyńskim

Facebook Twitter

We wtorek (15.12.) symboliczne światło dotarło do Starostwa Powiatowego. W przyszłym tygodniu, od poniedziałku do środy (21- 23.12.) Betlejemskie Światło Pokoju będzie można odebrać z Rotundy św. Mikołaja na Wzgórzu Zamkowy.

W poprzednich latach cieszyńscy harcerze odbierali światło bezpośrednio z Wiednia albo Linz od skautów austriackich, którzy od lat 80. ubiegłego stulecia prowadzili tę akcję charytatywną. W tym roku przekazanie światła nastąpiło w Piekarach poprzez Chorągiew Śląską. Stamtąd Światło Pokoju do Cieszyna przywieźli harcerze. Teraz będą je przekazywać parafiom i samorządom.

www.powiat.cieszyn.pl

Mieszkańcy Betlejemskie Światełko mogą przynieść do swoich domów przede wszystkim z parafii ewangelickich oraz katolickich zlokalizowanych na terenie powiatu cieszyńskiego.

W przyszłym tygodniu, od poniedziałku do środy (21- 23.12.) Betlejemskie Światło będzie można odebrać z Rotundy św. Mikołaja na Wzgórzu Zamkowy.

W związku z obostrzeniami pandemicznymi w tym roku nie odbędzie się tradycyjne spotkanie z mieszkańcami na cieszyńskim rynku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj