Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Betlejemskie Światełko Pokoju także w Rybniku

Facebook Twitter

Rybniccy harcerze dzielą się ogniem z Betlejem. Światełko można odebrać przed pomnikiem Jana Pawła II, w Urzędzie Miasta, bibliotece lub w kościołach.

Ogień z Groty Narodzenia Pańskiego trafia najpierw do Wiednia, skąd przekazywany jest skautom z innych krajów. Polscy harcerze każdego roku odbierają światełko pokoju od słowackich skautów na Łysej Polanie w Tatrach, a następnie rozwożą je do swoich parafii i miast. W Rybniku ogień betlejemski został oficjalnie przekazany władzom miasta w sobotę (20.12.), podczas uroczystego kolędowania na rynku.

Mieszkańcy miasta, którzy chcieliby aby ogień z Betlejem zapłonął także na ich wigilijnym stole, mogą odebrać płomień sprzed pomnika Jana Pawła II przy Bazylice, gdzie ogień będzie płonął do wigilii w specjalnie oznaczonym zniczu. Światełko pokoju będzie dostępne również w Urzędzie Miasta,  budynku biblioteki miejskiej, jak i w większości kościołów oraz w niektórych instytucjach. Dokładne mapa punktów odbioru Ognia Betlejemskiego znajduje się na stronie internetowej rybnickiego hufca TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj