Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Betoniarnia w Rybniku. Mieszkańcy skarżą się na kursujące ciężarówki. Co na to władze miasta?

Facebook Twitter

Być może uda się wybudować alternatywny wyjazd z betoniarni - mówi w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Betoniarnia w Rybniku

Betoniarnia w Rybniku – jakie rozwiązanie proponuje prezydent?

Gospodarza miasta Arkadiusz Żabka pytał o to, jak chce rozwiązać problem mieszkańców ulicy Chwałowickiej, którzy mają dość samochodów wyjeżdżających z pobliskiej betoniarni.

Betoniarnia w Rybniku. Mieszkańcom przeszkadza ciężki transport

Od dwóch lat żyją w cementowym pyle, zanieczyszczającym ich płuca, domy, chodniki, ulicę i największy park w Rybniku:

Piotr Kuczera: Temat nie jest prosty do rozwiązania, aczkolwiek ostatnio wpłynęło pismo z pewną propozycją od mieszkańców i to analizujemy. Przychyliłbym się do takiego pomysłu, wybudowania drogi betonowej trochę na działce miejskiej, odsuniętej od zabudowań. Być może uda się wygenerować takie alternatywne rozwiązania, tam jest kwestia podjazdu, ale pracujemy nad tym. To będzie rozwiązanie całego problemu. Nie da się utrzymywać dwóch takich bytów, to znaczy spokojnego zakątka miasta i firmy, która jest uciążliwa. Wydział Dróg ma mi przygotować dokładną analizę, jakie są możliwości. Oby wyszło.

Radio 90: Jak nie wyjdzie, to co wtedy?

Piotr Kuczera: Będziemy się dalej zastanawiać. Wolałbym, żeby wyszło.

Betoniarnia w Rybniku. Co na głos mieszkańców mówi prezydent?

Miasto Rybnik musi dziś rozwiązać problem, które samo sobie stworzyło kilka lat temu. Betoniarnia powstała na potrzeby budowanej Drogi Regionalnej. Podczas prac ciężarówki wjeżdżały bezpośrednio na plac budowy. Po oddaniu drogi do użytku, gruszki z cementem wyjeżdżają i wjeżdżają między domami.

Jak to jest możliwe, że urzędnicy wydali zgodę na to zgodę

– pytał prezydenta Piotra Kuczerę Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Ludzie oddychają cementem, ciężko się żyje, ciężko się oddycha. Jak to jest możliwe, że miasto w pobliżu jeszcze największego najpiękniejszego parku miejskiego zgodziło się na taką lokalizację?

Piotr Kuczera: Kiedyś to był szyb górniczy i…

Radio 90: I nie był tak uciążliwy

Piotr Kuczera: I nie był tak uciążliwy. Jest tak, że zawsze jest pewien dylemat, między życiem gospodarczym miasta a sytuacją zostaną na miejscu, gdzie dziś jest kopalnia Rymer też powstała betoniarnia, też były swego czasu protesty. Spróbujemy rozwiązać to w taki sposób, żeby niwelować skutki tej działalności gospodarczej. Rozumiem mieszkańców, działalność gospodarcza, też jest ważnym elementem miasta i też jakoś trzeba to wspierać. Jest to wszystko zgodne z przepisami.

Czytaj także:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024