Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bez opóźnień budowa bloków na Kolejowej w Rybniku

Facebook Twitter

Mury już stoją. Zgodnie z planem idą prace przy budowie mieszkań komunalnych przy ulicy Kolejowej w Rybniku. Potrwają jeszcze rok.

fot. ZGM/ rybnik.eu

Na lipiec 2021 roku przewidziano koniec prac budowlanych. Rozpoczęto je w lutym tego roku, sukcesywnie przybywają kolejne kondygnacje, obecnie trwają prace przy stropodachu – w budynku A deskowanie, w budynku B deskowanie i zbrojenie.

Dwa budynki komunalne przy ul. Kolejowej to bloki o prostej i zwartej bryle, zaprojektowane w standardzie multi-komfort. Obiekty wyposażone zostaną w ekologiczną formę ogrzewania gazowego. W każdym z bloków będzie 16 lokali mieszkalnych o średniej pow. 51,60 m2. Łączna powierzchnia użytkowa lokali w jednym budynku wyniesie 825,63 m2. Wykonawcą robót jest wyłoniona w drodze przetargu firma Remont-Ex sp. z o.o. z Rybnika. Całkowity koszt inwestycji to 8 767 563,16 zł. Na realizację przedsięwzięcia Miasto otrzyma 2 230 308,90 zł bezzwrotnej dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego.

fot. ZGM/ rybnik.eu

Z danych z końca kwietnia tego roku wynika, że na liście oczekujących na mieszkanie komunalne lub socjalne w Rybniku jest 126 rodzin.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj