Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bez porozumienia w PGG. W środę dalsze rozmowy związkowców ze stroną rządową

Facebook Twitter

Bez porozumienia w Polskiej Grupie Górniczej, będzie zaostrzenie protestu. Jak wiecie z wiadomości radia 90, dziś (28.12.) w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej rozpoczęły się negocjacje pomiędzy związkowcami a stroną rządową na temat postulatów płacowych.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu doszło do jednodniowej blokady wywozu węgla z kopalń. Związkowcy grozili, że jeśli nie będzie porozumienia, dojdzie do całkowitego zablokowania wywozu węgla. Mówił przed wejściem na sale obrad, przewodniczący Sierpnia 80 Rafał Jedwabny:

Rafał Jedwabny: My żądamy tylko zapłaty za soboty, niedziele, które przepracowali i ustalenie średniego wynagrodzenia na przyszły rok. To nie są wygórowane żądania, więc nie ma co obniżać. Myślę, że jutro się spotkają wszystkie związki razem i zdecydujemy jakie dalsze formy protestu. I zastanawiamy się nad całkowitą blokadą wysyłki węgla na elektrownie.

Przypomnijmy, że 21 grudnia organizacje związkowe, działające w Polskiej Grupie Górniczej, powołały wspólny Sztab Protestacyjno-Strajkowy oraz ogłosiły pogotowie strajkowe we wszystkich kopalniach i zakładach spółki. Jutro (29.12.) posiedzenie sztabu i decyzja o formie dalszego protestu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023