Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bez samochodu ale za to pociągiem i to za darmo

Facebook Twitter

Koleje Śląskie w ten sposób zachęcają do podróżowania w Europejskim Dniu Bez Samochodu, to dziś (22.09.). Z tej okazji będzie można skorzystać we wszystkich pociągach na prawie wszystkich liniach – wyjątek stanowi jedynie przygraniczny odcinek Chałupki – Bohumin.

Na wszystkich pozostałych trasach, przez cały dzień, będzie można podróżować bezpłatnie za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego wydanego na swoje nazwisko lub jako współwłaściciela oraz dokumentu ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość.

Europejski Dzień bez Samochodu to coroczna kampania ekologiczna, której celem jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany przyzwyczajeń związanych z podróżowaniem i wybrania alternatywnych środków transportu, takich jak jazda na rowerze, chodzenie pieszo, czy korzystanie z komunikacji miejskiej – zdecydowanie bardziej ekologicznych, zdrowszych i bezpieczniejszych, niż jazda samochodem.

Koleje Śląskie już drugi raz zapraszają do świętowania Dnia bez Samochodu. W zeszłym roku z propozycji przewoźnika skorzystało 845 osób, które tylko tego jednego dnia łącznie przejechały ponad 43 tys. km. Najwięcej osób skorzystało z propozycji Kolei Śląskich na trasie Gliwice – Katowice, Racibórz – Katowice oraz Bielsko Biała – Katowice, a średnia odległość przejazdu wyniosła ok. 51 km.

Bezpłatne przejazdy to jednak to jednak nie wszystko co proponują Kolejne Śląskie tego dnia. 22 września, we współpracy z Urzędem Miasta Rybnik na dworcu w Rybniku kolejarze udostępnią zwiedzającym pojazd. Jedną z głównych atrakcji będzie możliwość wejścia do kabiny maszynisty oraz zrobienia sobie zdjęcia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024