Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bez sygnałów, bez szlabanów. A pociąg na torach. Niebezpieczna sytuacja w Wodzisławiu

Facebook Twitter

To mogło się skończyć tragicznie! I to sytuacja, która ma miejsce nie pierwszy raz. W minioną sobotę (15.04.) pociąg jadący w kierunku Rybnika przejechał przez przejazd kolejowy na ul. Dębowej w Wodzisławiu Sląskim. Mimo że wyposażony jest w szlabany, te nie zostały opuszczone.

szlaban
Szlabany nie zostały opuszczone fot. słuchaczka Radia 90

Szlabany nie były opuszczone, pociąg przejechał

Z interwencją napisała do Radia 90 nasza słuchaczka. Jak mówi – kolejny raz była świadkiem przejazdu składu , kiedy to rogatki nie blokowały wjazdu na przejazd.

Przejazd kolejowy na ul. Dębowej

Zwracam bacznie uwagę zawsze, kiedy tam jadę

– mówi nasza rozmówczyni, pani Anna.

Anna: Kierowca przede mną zauważył, że z lewej strony nadjeżdża pociąg i tyle szczęścia, że z lewej strony mamy puste pole i widoczność jest super, bo z prawej strony są już domy zarośnięte i nie byłoby widać. I dlatego pozwoliłam sobie zadzwonić do Państwa, bo to nie jest pierwszy raz, gdzie szlabany nie są spuszczone. My tam mieszkamy cztery lata i to już chyba jest drugi czy trzeci raz, że szlabany się nie opuszczają, jest tylko sygnał czerwony, nie ma nawet sygnału dźwiękowego. Moja czujność jest ogromna, tym bardziej że mamy malutkie dziecko niespełna 2 latka, więc moje bezpieczeństwo i spostrzegawczość jest wyostrzona w obecnych miesiącach. Są 4 szlabany, bo są z jednej i z drugiej strony dwa.

Radio 90: Żaden nie był czynny, żaden się nie zamknął.

Anna: Żaden, żaden.

To pogranicze Radlina i Wodzisławia Śląskiego. Jak mówi pani Anna –

Sąsiedzi wiedzą, że trzeba tam uważać. Ale skoro są zapory, dlaczego nie są uruchamiane?!

– pyta. Jak dodaje, kiedy tylko skład przejechał, zadzwoniła na numer alarmowy 112.

Anna: Odebrał pan, powiedział: nie ma problemu. Wpisał miejscowość i datę. Tak widzi ten przejazd, przyjął zgłoszenie. I co dalej? Nie wiem. PKP cały czas ma kampanię w telewizji. Patrzcie, uważajcie, rozglądajcie się na stronie. W dwie strony powinno to działać. Nie tylko kierowca, pasażer, ale oni tak samo.

Przejazd kolejowy na ul. Dębowej

Wysłaliśmy zapytanie do PKP w tej sprawie.

Jak informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.:

Przejazdy kolejowo-drogowe na sieci kolejowej są oznakowane i zabezpieczone.
W sobotę ok. godz. 8 doszło do usterki sieci energetycznej zasilającej stację Wodzisław Śląski oraz urządzenia sterowania ruchem, także na przejeździe kolejowo-drogowym przy ul. Dębowej w Wodzisławiu.
Na miejsce zostały skierowane służby techniczne. W tym czasie ruch pociągów był prowadzony po jednym torze między Wodzisławiem Śląskim a Radlinem Obszarami. Zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa – na przejeździe kolejowo-drogowym przy ul. Dębowej pociągi zwalniały do 20 km/h i podawały sygnały baczność.
O godz. 11 usterka została usunięta, a urządzenia na przejeździe zostały ponownie uruchomione.
Ważne, aby każdy kierowca stosował się do przepisów ruchu drogowego i zachował ostrożność przy przejeżdżaniu przez tory. Gwarantuje to bezpieczeństwo przejazdu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj