Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezbłędny w obłędnym Cieszynie, czyli Cieszyński Konkurs Ortograficzny

Facebook Twitter

27 uczniów z 9 szkół podstawowych - w tym także z Czeskiego Cieszyna walczy dziś (22.05.) o tytuł mistrza ortografii. O godz. 9.00 zmagania ruszają w szkole przy Placu Kościelnym 5. To już 9. edycja Cieszyńskiego Konkursu Ortograficznego, w którym nagrodą główna jest unikatowe pióro Burmistrza Cieszyna Ryszarda Macury.

Fot. cieszyn.pl

Konkurs ten cieszy się dużą popularnością wśród uczniów, co sprawiło, iż na stałe wpisany został do miejskiego kalendarza imprez o charakterze edukacyjno–kulturalnym. Do udziału w kolejnych edycjach zaproszone będą znane osobistości. Tegoroczne dyktando po raz pierwszy w historii tego konkursu będzie pracą zbiorową, napisaną przez pracowników Biblioteki Miejskiej w Cieszynie – na czele z panią dyrektor – Izabelą Kulą.

Skrótowy program dnia:

  • godz. 9.00 – rozpoczęcie konkursu w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego (Plac Kościelny 5); przywitanie gości, dyktowanie tekstu konkursowego, następnie zagospodarowanie czasu przeznaczonego na poprawianie (uczniowie wychodzą do Biblioteki Miejskiej);
  • godz. 13.30 – ogłoszenie wyników w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta, wręczenie nagród przez Burmistrza Cieszyna.

Organizatorem zmagań jest Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego i Biuro Promocji, Informacji i Turystyki tutejszego Urzędu Miasta, zaś patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Cieszyna – Ryszard Macura.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj