StartWiadomości

Bezpieczeństwo w podróży. Akcja „Bezpieczny Fotelik” w Rybniku i Wodzisławiu

„BEZPIECZNY FOTELIK”

Akcja odbędzie się 16 marca 2013 r. w Rybniku na terenie Markusi przy ul. Obwiednia Południowa 3 w godzinach 10.00-17.00 oraz 17 marca 2013 r. w Wodzisławiu Śląskim na terenie Markusi przy ul. Rybnickiej 2D w godzinach 9.00-16.00.

Specjaliści pokażą jak poprawnie montować foteliki samochodowe, jak odpowiednio dobrać fotelik dla dziecka oraz jak zwiększyć bezpieczeństwo podróżowania kobiet w ciąży.

Podczas akcji funkcjonariusze straży pożarnej oraz policji wyjaśnią wszelkie wątpliwości dot. przepisów ruchu drogowego, będzie też możliwość zwiedzenia wozu strażackiego oraz policyjnego.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Do dyspozycji pozostają animatorki, które zajmą się dziećmi w trakcie konsultacji z naszymi ekspertami.

Tematyka szkolenia nie jest przypadkowa, bowiem zbliżający się okres świąt oraz początek wiosny sprzyjają dłuższym podróżom i rodzinnym wycieczkom. Według badań, wielu obrażeń jakie doznają małe dzieci w wypadkach samochodowych, można by uniknąć gdyby fotelik był dobrze zamontowany.

Zostaw komentarz