Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Bezpieczna A4”. Akcja drogówki na autostradzie

Facebook Twitter

Śląscy policjanci wzięli w piątek (15.01.) udział w działaniach organizowanych wspólnie z opolską policją, wyłapywali kierowców, którzy nie zwracali uwagę na warunki na trasie. Najwięcej wykroczeń dotyczyło niestosowania się do obowiązku jazdy prawym pasem ruchu oraz przekraczania dozwolonej prędkości. Posypały się mandaty.

Mundurowi stanowczo reagowali na negatywne zachowania w ruchu drogowym kierujących, którzy poruszali się po autostradzie A4. Ma to szczególne znaczenie w związku z pogarszającymi się od kilku dni warunkami atmosferycznymi.

Akcja prowadzona była równolegle przez policjantów ze śląskiej i opolskiej drogówki. W naszym województwie działania odbywały się na odcinku A4 prowadzącym przez Gliwice, Katowice, Rudę Śląską i Zabrze. Koordynatorem przedsięwzięcia był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komisariat Autostradowy Policji w Gliwicach. Głównym celem przeprowadzonych działań była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy swoim zachowanie na drodze stwarzali zagrożenie. Mundurowi z drogówki podczas akcji wykorzystywali nieoznakowane radiowozy wyposażony w wideorejestratory. Tego tupu radiowozy najlepiej sprawdzają się podczas patrolowania autostrad i tras szybkiego ruchu.

W sumie w działaniach w województwie śląskim wzięło udział kilkunastu policjantów.

Mundurowi skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów i odnotowali 115 wykroczeń. Najwięcej wykroczeń dotyczyło niestosowania się przez kierowców do obowiązku jazdy prawym pasem ruchu oraz przekraczania dozwolonej prędkości. Stróże prawa nałożyli 81 mandatów oraz pouczyli 34 osoby.

– informuje śląska drogówka.

Jedźcie ostrożnie, zima nie odpuszcza!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2021