Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Bezpieczna droga do szkoły”. Więcej policyjnych kontroli, także drogowych

Facebook Twitter

Do piątku (06.09.) w okolicach szkół potrwają wzmożone kontrole policji. W całym kraju trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Sprawdzani są przede wszystkim kierowcy. Działania mają wyeliminować zagrożenia z jakimi mogą się spotkać uczniowie.

Mówi aspirant Mirosław Szymański oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu:

Policjanci podczas tych działań skupiają się przede wszystkim na rażących wykroczeniach, jakie mogą popełniać osoby doprowadzające czy przewożące dzieciaki. Tutaj się skupiamy czy i dorośli są pozapinani w pasy, czy dzieci są przewożone zgodnie z przepisami. Skupiamy się także na stanie technicznym pojazdów. Policjanci sprawdzają również stan trzeźwości osób doprowadzających dzieci do szkoły.

Najważniejsi jednak są rodzice i opiekunowie, którzy w pierwszych dniach roku szkolnego powinni zaprowadzić swoją pociechę do szkoły:

Przede wszystkim należy uczulić na początku, kilka razy zaprowadzić dziecko do szkoły samemu. Wskazać mu prawidłowe dojście do szkoły, jak się poruszać, jak się zachowywać na sygnalizacji, aby nie wbiegać na te przejścia. Dlatego apelujemy do rodziców przede wszystkim aby ukierunkowały dzieci i nauczyły ich bezpiecznego przechodzenia przez przejścia.

Policja apeluje również, by nie dawać dzieciom do szkoły wartościowych przedmiotów:

Lepiej nie dawać dzieciom telefonów komórkowych i innych drogocennych rzeczy, ponieważ to kusi i najczęściej taka nieletnia osoba zostaje okradziona, staje się poszkodowana w wyniku przestępstwa.

Policja zapowiada, że w najbliższym czasie w szkołach odbędą się również pogadanki na temat bezpiecznej drogi do szkoły.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023