Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezpieczne ferie. Infolinia dla rodziców

Facebook Twitter

Działa numer telefonu interwencyjnego, gdzie można zgłaszać zastrzeżenia co do organizacji wypoczynku zimowego uczniów. A ci z woj. śląskiego rozpoczynają ferie już w najbliższy poniedziałek (15.02.). Wybierając 32 20-77-077, można zgłaszać wszelkie informacje o nieprawidłowościach.

Dodatkowo na stronach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego można znaleźć dokładne informacje między innymi na temat koordynatorów akcji, miejsc kontroli autokarów przed wyjazdem na wypoczynek dzieci i młodzieży oraz zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Jednocześnie na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem internetowym: http://wypoczynek.men.gov.pl dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzież, w której można uzyskać informacje dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku na podległym terenie.

W poniedziałek (15.02.) w województwie śląskim rozpoczną się ferie zimowe. Podobnie jak w latach poprzednich już rozpoczęły się działania pod wspólną nazwą „Bezpieczne ferie 2016”. Akcja mająca na celu skoordynowanie działań służb, inspekcji, straży województwa oraz samorządów terytorialnych dla zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj