Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Bezpieczne roraty w powiecie rybnickim

Facebook Twitter

Późno robi się jasno, szybko za to zapada zmrok. Mamy jesień, przed nami zima. Warto w tym czasie szczególnie zadbać o nasze bezpieczeństwo, tak by poruszając się po drodze być widocznym dla kierowców.

O najmłodszych mieszkańcach powiatu rybnickiego pomyślano w starostwie. Trwa akcja „Bezpieczne roraty”. Już niedługo nabożeństwa adwentowe rozpoczną się w kościołach w całym naszym regionie. Albo bardzo wcześnie rano, zwykle około 6.00, albo popołudniami po 16.00 – kiedy też już jest ciemno, dzieci i młodzież, a nierzadko również dorośli będą w drodze do lub z kościoła.

W związku z tym, że w ostatnim czasie nie brakuje informacji o potrąceniach pieszych, w rybnickim starostwie postanowiono zapobiegać takim sytuacjom i zdecydowano się na kupno 3700 odblasków, które urzędnicy właśnie dostarczają do parafii położonych w powiecie rybnickim, tak by wszystkie dzieci, które będą chciały chodzić na roraty oprócz lampionów, miały również założone odblaski. Dzięki temu będą z daleka widoczne dla kierowców i jest szansa, że nie dojdzie w drodze na roraty 2019 do żadnego nieszczęśliwego wypadku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj