Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezpieczniej będzie w komendzie raciborskiej policji

Facebook Twitter

Raciborska komenda policji dostała defibrylator. Został zainstalowany w recepcji budynku przy ulicy Bosackiej. Nowe urządzenie ma za zadanie ratować to, co najcenniejsze- ludzkie życie.

W holu recepcji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, w poczekalni dla interesantów, znajduję się urządzenie AED. AED to automatyczny defibrylator zewnętrzny. Jest jedyną, a zarazem skuteczną metodą zwiększającą szanse przeżycia podczas ciężkich zaburzeń pracy serca.

Wykonana w ciągu 3-5 minut od utraty przytomności defibrylacja pozwala na przeżycie w 70 procentach przypadków. W wielu przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca możliwe jest przywrócenie prawidłowej akcji poprzez wczesną defibrylację.

Przypomnijmy, obsługa AED nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. Urządzenie komunikatami głosowymi samo instruuje osobę udzielającą pierwszej pomocy.

Garnizon śląskiej policji jako pierwszy w kraju podjął działania zmierzające do wyposażenia wszystkich komend miejskich i powiatowych w automatyczne defibrylatory zewnętrzne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj